Jdi na obsah Jdi na menu

DIDAKTICKÉ POMŮCKY

PRODÁVÁME A PŮJČUJEME DIDAKTICKÉ POMŮCKY - cena je 10 % z prodejní ceny / týden, při odběru dražších pomůcek a her je nutno složit zálohu v ceně pomůcky.

  • VARIABILITA – jednou pomůckou rozvíjíte více oblastí, některé pomůcky můžete mezi sebou kombinovat. 
  • DODRŽUJEME METODU POSTUPNÝCH KROKŮ – od nejjednoduššího ke složitějšímu. 
  • KVALITA - karty jsou vyrobeny z kvalitního papíru a fólie, drobné části jsou zataveny zvlášť, takže se nerozlepují. Kartičky mají zakulacené rohy pro větší bezpečnost. 
  • Každá pomůcka je opatřena NÁVODEM  - tipy pro práci, správný postup, různé úrovně využití

Bližší informace na zvedavastonozka@seznam.cz  nebo 777276040. Pomůcky neustále doplňujeme, zde vidíte pouze část. Nutný osobní odběr ve Zvědavé stonožce, kde si vše můžete prohlédnout a vybrat.

 

 

PEJSCI V BOUDĚ

Pracovní deska A4 s barevnými boudami a pejsky. 4 základní barvy. Dítě umísťuje pejsky do boudy podle barvy.

Cena: 50 Kč

dsc_0145.jpg

 

 

BAREVNÉ MYŠKY

 

dsc_0143.jpg

Sada obsahuje: pracovní desku A 3 s barevnými kolečky a různobarevné myšky, vystřihovánku a 2 pracovní listy. Cílem je rozvíjet zrakové rozlišování barev. Zároveň můžete také procvičit: jemnou motoriku, grafomotoriku, stříhání, lepení, párování, výběr dle pokynů, pojem množství, tělesné schéma.

Cena: 150 Kč

 

 

BAREVNÁ AUTA

 

dsc_0147.jpg

Pracovní deska A 3 s 6 garážemi v různých barvách a 12 barevnými auty. Dítě umísťuje auta do garáží stejné barvy.

Cena: 100 Kč

 

 

VČELKY

 

dsc_0157.jpg

Sada obsahuje: 21 ks pracovních desek – louka, úly v 11 barvách, 132 ks včel v 11 barvách, ve 3 velikostech. 5 pracovních listů. Procvičujete: zrakové rozlišování barev a jejich odstínů, třídění, přiřazování, jemnou motoriku, grafomotoriku, pojem množství, přidávání, ubírání, více, méně, stejně. Vhodné pro skupinové činnosti.

Cena: 360 Kč

 

 

 

GEOMETRICKÉ TVARY 1

 

dsc_0172.jpg

Sada obsahuje: 4 karty A5, 4 karty základních geometrických tvarů – kruh, čtverec, trojúhelník, obdélník. 1 karta A3 s geometrickými tvary na suchý zip, Modro – žlutá a černo – bílá kombinace. Cílem je naučit dítě rozlišovat základní geometrické tvary, vybírat a přikládat tvary na podložku. Zároveň také procvičujete jemnou motoriku, zrakové rozlišování, zrakovou kontrolu.

Cena: 150 Kč

 

 

 

GEOMETRICKÉ TVARY 2

 

dsc_0171.jpg

Sada obsahuje: pracovní desku A3, geometrické tvary v jedné velikosti v různých barvách – opatřeny suchým zipem, úkolové karty – tvary a barvy, malé kartičky pro komunikaci, 5 pracovních listů. Cílem je naučit dítě rozlišovat základní geometrické tvary, třídit, vybírat podle pokynů a přikládat na podložku. Procvičujete jemnou motoriku, zrakové rozlišování, zrakovou kontrolu, barvy, tvary, výběr podle kritérií, výběr z možností.

Cena: 190 Kč

 

 

 

MYŠKY V SÝRU

 

dsc_0127.jpg

Sada obsahuje: 36 karet od 0 do 5 myšek v sýru, pracovní desku A4 kocour, kostky s puntíky a číslicemi 0-5, 6 myšek na přikládání a 2 pracovní listy. Cílem je vytvořit představu o množství, seznámit s číslicemi, přiřazovat počet. Zároveň také procvičujete: jemnou motoriku, zrakové rozlišování, párování, třídění do skupin, pojem množství, přidávání, ubírání, střídání při karetní hře.

Cena: 250 Kč

 

 

 

BERUŠKY

 

dsc_0134.jpg

Karty s různým počtem berušek. Berušky jsou na listech umístěny nepravidelně, celkem hra obsahuje 36 karet od 0 do 5, 10 samostatných berušek a 5 pracovních listů. Lze využít při skupinových činnostech, jako pexeso nebo hru Větší bere (Prší). Procvičujete: zrakové rozlišování, postřeh, třídění, přiřazování počtu, více, méně, stejně, jemnou motoriku, pochopení pravidel hry, střídání při karetní hře.

Cena: 250 Kč

 

 

 

MYŠKVORKY

 

dsc_0138.jpg

Oblíbená hra piškvorky s myškami.

Cena: A3 –120 Kč, A4 – 100 Kč

 

 

 

BAREVNÉ LISTY

 

listy-uprava.pnglisty-2-uprava.png

 

Sada obsahuje: 80 karet ve tvaru listů – 5 druhů ve 4 barvách – červené, zelené, žluté a oranžové, velikost 10 cm. Sady karet se zadáním úkolů a 5 pracovních listů. Pomůcka má mnohostranné využití. Procvičujete: jemnou motoriku, grafomotoriku, zrakové rozlišování – barvy, tvary, párování obrázků. tvoření skupin podle různých kritérií, výběr dle pokynů, výběr z možností, stejné – jiné, pojem množství, co do skupiny patří – nepatří

Cena: 300 Kč


 

 

VLÁČKY

 

vlaky-uprava.png

Sada obsahuje: sadu 7 lokomotiv a 21 vagónů v 7 barvách s různým počtem oken. Velikost 6 ks na A4. Pracovní desku - koleje, sady karet se zadáním úkolů, omalovánky k vybarvení podle předloh a 2 pracovní listy. Pomůcka má mnohostranné využití. Procvičujete: tvoření skupin podle různých kritérií, výběr dle pokynů, výběr z možností, stejné – jiné, práci v řádku, sledování pokynů, práce podle schématu, logické uvažování – dítě uvažuje, podle jakého kritéria je vlak sestaven, pojem množství, počítání do 3, porovnávání, grafomotoriku, barvy.

 Cena: 300 Kč

 

 

 

 

DOPLŇ ŘADU, OPRAV CHYBU - obrázky a písmena

 

stejne-jine-uprava.png

 

Sada obsahuje: 1 pracovní desku A4 – mřížku, 2 pracovní proužky v délce 30 cm, 10 zrcadlově otočených dvojic obrázků a písmen na kartičkách 4x4 cm , celkový počet kartiček 120 - 6 ks od každého druhu. Pomůcka je určena k rozvoji zrakového vnímání a logického uvažování, jako prevence poruch učení. Procvičujete: jemnou motoriku, párování obrázků, výběr z možností, stejné – jiné, práci v řádku a v mřížce, doplňování do schématu, vyhledávání chyb.

Cena: 350 Kč


 

 

DOPLŇ ŘADU, OPRAV CHYBU - šipky

 

sipky-uprava.png

Sada obsahuje: 2 pracovní desky A4 – řádky a mřížku, 1 pracovní proužek, 1 pracovní desku A 3 se čtvercovou sítí, 25 černých a 20 barevných šipek se suchým zipem a 5 pracovních listů. Pomůcka je určena k rozvoji zrakového vnímání, určování směru, orientaci na ploše a logického uvažování. Procvičujete: jemnou motoriku, práci v řádku a v mřížce, doplňování do schématu, vytváření vzorců, vyhledávání chyb, pravolevou orientaci, orientaci v čtvercové síti, hledání a vytváření trasy.

Cena: 350 Kč

 

 

DOPLŇ, CO SCHÁZÍ

 

dopln-co-schazi-uprava.png

Sada karet s 6 obrázky, z nichž 1 – 3 chybí. Úkolem je doplnit chybějící obrázky. Celkem 12 úkolových karet a 6 kartiček k doplňování. Různé varianty. Pomůcka je určena k rozvoji zrakového vnímání , logického uvažování a schopnosti kombinovat. Procvičujete: jemnou motoriku, zrakovou paměť a koordinaci, výběr z možností, vyhledávání chyb.

Cena: 190 Kč


 

 

CUKROVÍ

 

cukrovi-uprava.png

Sada obsahuje: 10 dvojic obrázků stejného druhu cukroví na plastových kartičkách 6x6 cm, oboustrannou pracovní desku A 4, plastové karty se zadáním a 6 laminovaných pracovních listů A 4. Cílem je naučit dítě spojovat čarou stejné obrázky rozmístěné nepravidelně na pracovním listu. Zároveň také procvičujete: jemnou motoriku, grafomotoriku, zrakové rozlišování, párování obrázků, výběr dle pokynů, výběr z možností, stejné – jiné, práci v řádku a v mřížce, doplňování, pojem množství.

Cena: 250 Kč

 

 

 

POSLOUPNOST - jednoduchý děj

 

kure-uprava.png

Čtyři sady obrázků – kostky, kuře, květina, řepa – celkem 16 karet A5. Procvičujete orientaci v čase a logické uvažování.

Cena: 150 Kč

 

 

 

HODINY

 

hodiny-uprava.png

Hodiny s pohyblivými ručičkami a odnímatelnými číslicemi. Formát A3.

Cena: 100 Kč


 

 

KRÁLÍCI - počítání

 

kralici-uprava.png

Králíkárna formát A3, sada karet s číslicemi a puntíky, 6 králíků. Pomůcka slouží k počítání – přiřazování, přidávání, ubírání.

Cena: 150 Kč

 

 

OVOCE - počítání

 

ovoce-uprava.png

Strukturovaná pracovní deska A4 – miska, hrušky a jablka v různých barvách, , sada karet s číslicemi a puntíky. Pomůcka slouží k počítání – přiřazování, přidávání, ubírání.

 Cena: 120 Kč

 

 

PAVOUCI V SÍTI
 

pavouci-uprava.png

Pavoučí síť A3, 10 pavouků. Procvičujete početní představy, orientaci na ploše, jemnou motoriku.

Cena: 100 Kč

 

 

PŮLENÉ OBRÁZKY - jednoduché

 

pulene-obrazky-uprava.png

Žába, medvěd, hruška, hrnec – obrázky jsou půlené horizontálně a vertikálně. Celkem 8 obrázků.

Cena: 100 Kč

 

 

PŮLENÉ OBRÁZKY - složitější

 

pulene-slozite-uprava.png

Žába, medvěd, hruška, hrnec v různých velikostech – obrázky jsou půlené horizontálně, vertikálně i diagonálně. Celkem 16 obrázků.

Cena: 150 Kč

 

 

CO NA ŘÁDEK NEPATŘÍ

 

co-do-rady-nepatri-uprava.png

Pomůcka je určena k nácviku vyhledávání společných znaků. Obsahuje geometrické tvary, obrázky lišící se v detailu a obrázky, které spolu logicky souvisí. Každý řádek je na samostatné kartě, můžete zvolit počet a obtížnost podle individuálních schopností dítěte. Součástí jsou dvě karty na zakrytí obrázku, který na řádek nepatří – vhodné pro děti, které komunikují neverbálně. Procvičujete zrakové vnímání a logické uvažování.

Cena: 250 Kč

 

 

POSLOUPNOST - velikosti

 

posloupnost-uprava.png

 

Čtyři sady obrázků v pěti velikostech – medvěd, hruška, hrnec a žába.

Cena: 150 Kč

 

 

MALÉ - VELKÉ

 

maly-velky-uprava.pngmaly-velky-cernobily-uprava.png

Sada 12 dvojic obrázků ve 2 velikostech. Barevně odlišené dvojice nebo obě velikosti na společné kartě. Rozvíjí zrakové vnímání, početní představy a řeč.

Cena: barevné karty 200 Kč, společné karty 100 Kč